TEKNOMAK | Yalın Üretim
×
Hakkımızda > 

Yalın Üretim

Yalın Üretim

 

Yalın, içinde bulunulan durumu her yönden iyileştirme düşüncesidir.

Bu geliştirmeleri; ürün üzerindeki saf değeri korurken, israfı azaltarak ve süreçlerdeki iyileştirme döngüsünü sürekli kılarak sağlar.

Yalın düşüncenin temeli, insana olan saygıdır. Bu noktadan yola çıkarak ofislerimizden imalata kadar her çalışanımızın iş sağlığı ve güvenliğini en üstte tutuyoruz.

Hedefimiz TEKNOMAK olarak ürettiğimiz değeri, en “Yalın” şekilde üretmek; hedefimize giden yolda, imalat süreçlerimizi kalite, süreç ve tedarik bazlı analiz edip tam zamanında üretim döngüsüne kazandırmak, katma değeri olmayan faaliyetleri ortadan kaldırarak, ekiplerimizin gereksinimlerini karşılamaktır. Bunların hepsini gerçekleştirebilmek için ne yapabiliriz sorusunu araştırdığımızda “Yalın” ile tanıştık ve kendimizi sürekli geliştirmeyi görev edindik.

TEKNOMAK markası olarak, Yalın’ı öncelikle zihinlerimize yerleştirdik. Hayatımızı ve düşünce tarzımızı yalınlaştırdık. Bu düşünce tarzını sisteme dönüştürerek üretim hatlarımıza entegre etmeye başladık.

Yalın sürecinde görevimiz, müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek, müşterinin istediği ürünü, istediği zamanda, istediği kalitede yapabilmektir.

Müşteri memnuniyetini artırmak ile başlayan serüven, çalışanlarımızın da memnuniyetini etkiledi ve kazanılan tasarruf bilinci ile verimliliğin yükselmesine etkide bulundu.

“Yalın” ofis kurarak bu metodolojiyi markamızın bir parçası haline getirdik. Bu marka içerisinde kendimizi sürekli geliştirecek, iyileştirecek, maliyeti azaltacak, israfı ortadan kaldıracak çözümü yalın ile bulduk ve bulmaya devam ediyoruz.

Geleceğe de yalın ile yürüyeceğiz.